KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Veli Gelebek – AK Parti Kozan İlçe Başkanı

Veli Gelebek – AK Parti Kozan İlçe Başkanı

Haftanın Konuğunda yine çok önemli bir misafirimiz var. Kozan AK Parti İlçe Başkanı ve İş Adamı Sayın Veli Gelebek Beyin iş yerindeyiz.

Veli Gelebek Bey bizlere geçtiğimiz günlerde çok güzel bir müjde verdi. Kozan halkına özellikle Kozan – Mansurlu karayolunun bir an önce hizmete girmesi ve Kozan – Adana karayolunun çelik asfaltla kaplanması için.

Sayın Gelebek Merhaba, öncelikle KozanBilgi.Net’e hoş geldiniz.

Merhabalar sağ olun.

Efendim okurlarımız sizi tanımak isterler. Veli Gelebek kimdir. Bize kendinizi tanıtır mısınız?

1958 yılında doğdum. 7 çocuk babasıyım. İki çocuğum üniversiteyi bitirdi. 5 tanesi, hala en küçüğü ilkokul üçüncü sınıfta eğitim durumları devam ediyor. Ben 2003 – 2006 yılları arası AK Parti Kozan İlçe Başkanlığı yaptım. Son 2014 deki yerel seçimlerde AK Parti Kozan’da kaybettikten sonra tekrar malum Türkiye genelinde kaybeden il ve ilçelerin yöneticileri, teşkilat başkanları görevden alındığı için 2014’ün altıncı ayının dördünde tekrar genel merkez atamasıyla AK Parti İlçe Başkanı olarak atandım. Malum bu atamadan bu yana 3 seçim geçirdik. Yolumuza devam ediyoruz. Bizim sloganımız belli, “Durmak yok yola devam”

veli gelebek2

Bu konuda çalışmalarınızı basın olarak yakından takip ediyoruz. İsterseniz geçtiğimiz günlerde TBMM’ne yaptığınız ziyaretten de bir bahsedelim. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Fatmagül Demet Sarı ile görüşme yaptınız. Kozan için neleri dile getirdiniz? Nelerin sözünü aldınız?

Bu son Ankara ziyaretimde özellikle Başbakanımızın grup toplantısına katılmak üzere Ankara’ya ulaştık. Saat 11.00 gibi grup toplantımıza katıldık. Milletvekilimiz Tamer Beyin yanında kendisi de sağ olsun gruba içeriye aldı bizi. Vekilimizle birlikte grup toplantısına katıldık. Bu arada tabi diğer Adana milletvekillerimiz de Başbakanımızın grup toplantısındaydı. Grup toplantısından çıktıktan sonra sırayla Adana’mızın bölgemizde seçilen tüm milletvekillerimizi ziyaret ettik. Bu iki yıla yakın zamandan bu yana üst üste üç seçim geçirdik. Bu seçim dolayısıyla yapmış olduğumuz teşkilat çalışmalarını bir katalog halinde önce Adana milletvekilimiz Sayın Tamer Dağlı Beye ve sırayla diğer milletvekillerimize ve Bakanımız Sayın Fatma Gül Demet Sarı hanıma da arz ettik.

veli gelebek 3

Tabi bu arada Ankara ziyaretimizde Adana milletvekillerimizin dışında Genel Merkezimizi de ziyaret ettik. Genel Merkezimizde bölge il koordinatörümüz Sayın İsmail Bilen Bey milletvekilimizle ayaküstü hoş beş ettik. Yine genel merkezde teşkilat başkan yardımcımız Ömer Ünal Beyle görüştük. En sonunda teşkilat başkanımız Sayın Mustafa Ataç Beyi de ziyaret ettik. Bu ziyaretimizde bu iki yıla aşkın üst üste üç seçimde nasıl seçim çalışmaları sergiledik, başarıyı nasıl yakaladığımızı hem dijital ortam da hem de katalog şeklinde kendilerine sunduk. Teşekkür ettiler, siz gidin teşkilat çalışmalarınıza devam edin yolunuz açık olsun dediler. Biz bu vesile ile geri ilçemize döndük.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Suriyelilerin Türkiye'ye 10 yıllık maliyeti 45 milyar doları geçti

veli gelebek 8

Tabi bu ziyaretlerimizde başta ilçemizden milletvekilimiz Tamer Beye ve özellikle de sağ olsun, Bakan Hanım teşkilatçı bir kişiliği olarak bizleri öğleyin genel merkezimize yakın bir yerde yemeğe davet ettiler. Bu davette Tamer Bey milletvekilimiz, Şükrü Bey ve bakanımız, bir de Aladağ ilçe başkanımız da o gün genel merkezimizi ziyaret ettiği için hep birlikte sağ olsunlar, nazik bir davette bulundular. Bizi yemeğe davet ettiler, yemek esnasında ve daha sonra meclisteki bakanımızın kulis odasındaki görüşmemizde Kozan – Adana yolumuzun sıcak asfalt yapılması noktasında değerli bakanımıza istekte bulunduk. Bunun yanında Yahyalı – Mansurlu yolu uzun zamandır devam ediyor. Zaten Sayın İl Başkanımız da karayolları Bölge Müdürümüzle bizim Yahyalı – Mansurlu ziyaretimiz olmuştur. Hem seçim aşamasında. O yolları biz gayet iyi biliyorduk. Buranın bir an evvel yapılması noktasında değerli Bakanımıza da ilettik. Bu yolun elzem olduğunu, doğu ve güney doğudan gelen araç trafiğinin de bölgemizden geçmesi hesabıyla bölgemizde ekonomik olarak bir katkı sağlayacağından biz bu yolun elzem olduğunu kendilerine ilettik.

veli gelebek 6

Tabi bu arada hem Adana Kozan arası sıcak asfalt konusu dediğim gibi Yahyalı Mansurlu yolu bir de benim de çok sevdiğim BEYAZ AY derneğimizin daha önce Ankara ziyaretlerinde Sayın Bakanımıza kendilerinin de ilettiği bir engellilerimize yönelik, böyle mali durumu zayıf olan insanlarımıza yönelik bir TOKİ konusu gündemdeydi. Bende bu BEYAZ AY derneğimizin geçmişte Adana’da BEYAZ AY Derneği yok. Dernek Başkanlığı sadece Kozan’da. Ben burada BEYAZ AY Dernek başkanımızın da çok aktif bir kardeşimiz olduğu için kendisini de kutluyorum. Biz de kendilerinin destekçisi olduk. Bakanımıza aynen bu engellilere yönelik TOKİ yapılması konusunda kendilerinden bizde ısrarcı olduk. Bu konuda Sayın Bakanımız da gereken çalışmaları yapacaklarını söylediler. Biz de kendilerine teşekkür ettik bu vesileyle.

Sayın Gelebek, AK Parti Kozan İlçe Başkanı olarak çok yoğun bir tempoda koşuşturuyorsunuz. Hizmet için varız dediniz. Çalışmalarınızı takdir ediyoruz bizler de. Peki önümüzdeki seçimlerde hedefiniz nedir? Çıtanız nedir? Bunu öğrenebilir miyiz?

veli gelebek 3

Önümüzdeki seçimlerde biz gerek genel merkez teşkilat başkanımıza gerekse bakanımıza ve milletvekillerimize söylediğimiz konu biz 2019 yılındaki yerel seçimlerde Kozan’ı, Kozan Belediyesini inşallah AK Parti camiasına katacağız. AK Belediyecilikle tekrar tanıştıracağız. Ciddi manada insanlarımıza destek olacağız bu konuda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akşener’den yüz yüze sınav tepkisi

Efendim teşekkür ediyorum. Son bir şey daha sormak istiyorum. Geçtiğimiz günlerde Kozan Devlet Hastanesinin yeni başhekimi Sayın Süleyman Can ile görüştük. Bir müjde verdi de sanırım siz de o müjdeye katılacaksınız. 2 Haziran’da Kozan yeni bir hastaneye yeni bir yüze kavuşacak. Bu konudaki duygu ve düşüncelerinizi alabilir miyiz? Çünkü en çok emek bu konuda sizlerde olduğu için.

Şimdi Kozan’ımız coğrafi bakımından bölgede il mahiyetinde bir ilçe. Bizim Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli içelerimiz hizmetlerini genellikle bölgemizden özellikle sağlık konusunda bizim hastanemize geliyorlardı. 200 yataklı bir hastanemiz olacak inşallah. Sağlık alanında bizim hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalar zaten göz önünde. İnşallah bu Haziran ayında hastanemizin yeni binası hizmete girdiğinde beş yıldızlı bir otel nispetinde bir hastanemiz olacak. Tabi bu arada hastanemizin teknik donanımlarıyla ilgili gerekli çalışmaları biz Sayın Başhekimimizle bu konuları değerlendirdik. İnşallah ilçemiz güzel bir hastaneye sahip olacak.

Evet efendim son dedim ya bir son sorum daha olacak. Şimdi her kes Veli Gelebek denince siyasi bir kimlik, siyasi bir isim olarak tanıyor. Bir de siyasi olmayan Veli Gelebek kimdir? Ne iş yapar, vakitlerini nasıl geçirir?

Siyasi olmayan Veli Gelebek sanayici bir iş adamıdır. Uzun dönem iki üç şirketi bünyesinde idare eden kendi bölgesinde Türkiye’nin üçte ikisine hitap eden bir işletme sahibi. Bu uzun yıllar bu şekilde devam etti. Üç şirketin yönetim kurulu başkanlığını yaptım. Bir de çok ortaklı kırk ortaklı Kozan’ımızda Atılım A.Ş., Kozan Koleji olarak adlandırılan bir öğrenci okulumuzda da başkan yardımcısı olarak devam ettik ve ayni zamanda o okulun da ortağıyız.

2015 itibarı ile kendi şirketimi kurdum. Yeni bir dalda kendi çapımızda üretim yapıyoruz. Sanayide devam ediyoruz. Bunun yanında tarım ve hayvancılık yan kollarımız, ticaretle uğraşıyoruz.

Şu an sizi izleyen okurlarımıza son olarak iletmek istediğiniz bir mesajınız varsa bunu da alalım.

Bizim okurlarımıza iletmek istediğimiz bizim iktidarımıza ve bize güvensinler. Kozan’ımızı için yapılması gereken ne varsa sonuna kadar Kozan halkımızın yanındayız. Ben bize değerli vakitlerinizi ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

Değerli okurlarım, bu hafta çok önemli bir konuğumuzu, AK Parti Kozan İlçe Başkanı Veli Gelebek’i konuk etmey çalıştık. Onun düşüncelerini, onunla ilgili bilgileri paylaştık. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Haftaya yeni bir konukla görüşmek üzere iyi günler diliyorum.

Türkeş Manga
KozanBilgi.Net
Genel Yayın Yönetmeni

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Veli Gelebek

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın