Vinç Kazasında Ölen İşçilerden 4’ü Defnedildi

Vinç Kazasında Ölen İşçilerden 4’ü Defnedildi

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde yaşanan vinç kazasında hayatını kaybeden 5 işçiden 4’ü, memleketleri Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde defnedildi. Sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Emrah Aslan’ın cenazesinin de yarın Suruç ilçesinde defnedileceği öğrenildi.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir gübre fabrikasında meydana gelen kazada, fabrika binasının çatısında kaplama yapacak olan taşeron şirketin çalışanları, vinç sepeti ile çatıya çıkartılmak istendi. İki kişilik sepete 6 işçi binince, ağırlığı taşıyamayan halat koptu. Yaklaşık 10 metre yükseklikten düşen işçilerden Murat Gümüş, Mustafa Gümüş, Faruk Kaya, Fehmi Kaya ve Emrah Aslan hayatını kaybederken Halil Aslan ise ağır yaralandı.

Kazada ölenlerin hepsi akraba

Olayda hayatını kaybeden işçilerin Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi nüfusuna kayıtlı oldukları ortaya çıktı. Çalışmak için Adana’ya giden Mustafa Gümüş ve Murat Gümüş’ün kardeş oldukları belirtildi. Aynı kazada ölen Faruk Kaya ve Fehmi Kaya’nın ise kuzen oldukları ve ailelerinin Dinlence kırsal Mahallesi’nde yaşadığı öğrenildi. Hastanede tedavi görürken bu sabah hayatını kaybeden Emrah Aslan’ın ise Payamlı Mahallesi’nde yaşadığı ve ölen diğer 4 kişi ile akraba olduğu öğrenildi. Emrah Aslan’ın aynı kazada yaralanarak yoğun bakımda tedavi gören Halil Aslan ile kardeş oldukları belirtildi.

Tabutlar yan yana dizildi

Dün Adana Adli Tıp Kurumu tarafından ailelerine teslim edilen 4 cenaze, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine getirildi. Devlet Hastanesi morgunda bir gece bekletilen cenazeler, öğleden sonra alınarak defnedilecekleri Dinlence kırsal Mahallesi’ne götürüldü. Tabutları gören işçilerin yakınları gözyaşlarına boğularak sinir krizleri geçirdi. Tabutlara sarılan işçilerin yakınları fenalık geçirdi. Mahalle camisinde kılınan namazın ardından cenazeler mezarlığa götürülerek gömüldü. Yüzlerce kişinin katıldığı cenazede işçilerin yakınları ayakta durmakta güçlük çekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Şırnak’ta askeri helikopter düştü: 13 şehidimiz var

İş bulamayınca taşeron firmada çalışmada başladı

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesini 2 yıl önce bitirdikten sonra iş bulamayan evli ve bir çocuk babası 23 yaşındaki Mustafa Gümüş, 17 yaşındaki kardeşi Murat Gümüş ile birlikte Adana’ya giderek taşeron firmada çalışmak zorunda kaldı. Bir yandan kendi mesleğiyle ilgili iş arayan Mustafa Gümüş, diğer yandan da para biriktiriyordu.

Okul harçlığını çıkartmaya çalışıyordu

Lise son sınıfa giden 17 yaşındaki Murat Gümüş, yaşı küçük olmasına rağmen okul harçlığını kazanmak için abisi Mustafa ile birlikte çalışıyordu.

Üçüncü çocuğu olacaktı

Hayatını kaybeden 35 yaşındaki Fehmi Kaya’nın 2 çocuğu vardı ve eşi de hamileydi. Çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak için Suruç’tan ayrılan Fehmi Kaya, uzun uğraşlar sonucu iş bulup çalışmaya başlamıştı. Aile hayatını yeni düzene sokmaya başlayan Kaya, doğacak çocuğunu göremeden talihsiz kazada hayatını kaybetti.

Öğretmen olmak istiyordu

Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye hazırlanan 17 yaşındaki Faruk Kaya ise eğitimini devam ettirmek için çalışmaya karar verdi. Kendisinden büyük olan kuzeni Fehmi Kaya’nın çalıştığı iş yerine giderek orada işe başladı. Sınavlara hazırlanan Faruk Kaya memur olmak istiyordu ama kaza nedeniyle hayali yarım kaldı.

Geride hamile bir eş bıraktı

Aynı kazada hayatını kaybeden Emrah Aslan ise bir yıl önce evlendi. Eşini kırsal mahalledeki baba evinde bırakan Emrah Aslan, çalışmak için Adana’ya gitti. Eşinin hamile olduğunu öğrenen Aslan, baba olmanın mutluluğunu yaşayamadan hayatını kaybetti. En büyük hayalinin eşiyle birlikte yaşayabileceği bir ev almak olduğu öğrenilen Emrah Aslan, hayallerini gerçekleştirmeden hayatını kaybetti. Geride ise gözü yaşlı hamile bir eş bıraktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ‘Muhsin Yazıcıoğlu kazasına çok benziyor’

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın