Windows 7 nin satışı gelecek yıl durduruluyor

Windows 7 nin satışı gelecek yıl durduruluyor

Windows Vista’ya temel desteğini 13 Ocak 2015’te sonlandıracak olan Microsoft, genişletilmiş destek kapsamında 11 Nisan 2017 yılına kadar bu işletim sistemine desteğini sürdürmeye devam edecek. Kullanım oranı, son yayımlanan raporlar neticesinde %11’e yaklaşan Windows 8 ve Windows 8.1’in kitlesinin artması ve eski versiyonlardaki kullanıcıların işletim sistemlerini yenilemeleri için Microsoft yeni kararlar alıp, uygulamaya devam ediyor.

Son olarak, PC’ler için Windows 7 satışı 31 Ekim 2016 itibariyle durdurulacak. Yani önümüzdeki süreçte Windows 7 Home Basic, Home Premium ve Ultimate versiyonları sistemlere resmi kanallar yoluyla yüklenemeyecek. Aynı zamanda bilgisayarlar da Windows 7 önyüklü şekilde gelmeyecek.

Ekim 2015 raporuna bakıldığında işletim sistemi pazarında Windows 7’nin %50’den daha büyük bir payla, ezici bir kullanıcı kitlesini olduğunu görüyoruz. Sunulan satış desteğinin sonlanmasıyla birlikte Microsoft’un amacı de az önce de bahsettiğimiz gibi kullanıcıların daha yeni Windows’lara yönelmesini sağlamak.

Kaynak: TEKNOLOG

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın