KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

“Yağmurlar Yağdığında” Adlı Romanın Kitap Kapak Fotoğrafı Kim?

“Yağmurlar Yağdığında” Adlı Romanın Kitap Kapak Fotoğrafı Kim?

Ayça Öztorun’un Yağmurlar Yağdığında adlı romanı Mavikalem yayınevinden çıkıyor.

Haber: Türkeş Manga/KozanBilgi.Net

Öztorun, senaryosunu da yazdığı, Yağmurlar Yağdığında adlı eserinin kapak tasarım çalışmasını Adana’da fotoğraf çekimleriyle tamamladı.

Öztorun’un senaryosunu yazıp, yapımcılığını üstlendiği, Görüş Günü adlı filminin çocuk oyuncusu Devrim Çetin, Öztorun’un kitabında konu olan karakterin çocukluğunu canlandırdı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in kızı olan Devrim Çetin’in oyunculuk yeteceğine de hayran olduğunu söyleyen Ayça Öztorun; “Bu kitabın içeriği benim için çok önemliydi. Kitabı yazarken içime ağladığım, boğazımın düğümlendiği bir çok konu vardı ve yıllar sonra bu kitapta merak edilen soruların bir kısmını açıklamış oldum. Bazı yerlerinde güldüm, bazı yerlerinde ağladım ve sonunda kitabı bitirdim. Bu kitabın içeriğinin dışında, yine bu kitapla bağlantılı bilinmeyenlerin tamamını yazıp dosya olarak çocuklarıma verdim ve onlara vasiyet ettim. Bu dosyayı koruyun ve ne zaman sonsuz bir ayrılıkla aranızdan gidersem o zaman emanet ettiğim dosyayı kitap haline getirerek yayınlayın dedim.
Yağmurlar Yağdığında adlı kitabım benim için rüzgârın öfkesinin hiç dinmediği yılların derin izlerini taşır” dedi.

Kitabın kapak fotoğrafında, içerikle ilgili çok önemli vurgu yapmam gerekiyordu ve bunun için en güzel yerin Adana olacağını düşündüm ve yazdığım kitap karakterini canlandırması için dünyalar güzeli Devrim’in kapak resminde sanat gibi duracağından emindim. Öyle de oldu. Bizi çekimler esnasında hiç yormayan Devrim, çocuk yaşına rağmen fotoğraf konusunda da bizi yönlendirdi ve yüzlerce fotoğrafın arasından en uygun olanını da kendi tercihine bıraktım.” diyen Ayça Öztorun’un romanının konusu özellikle Çukurova’da merakla bekleniyor. Haziran sonuna doğru yayınlanacak olan kitap Mavikalem yayınevinden çıkacak ve kitapevlerinde, internette satışa sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akşener’den yüz yüze sınav tepkisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın