Yahya Akgüneş aday adaylığını açıkladı

Yahya Akgüneş aday adaylığını açıkladı

ADANA – Eğitimci Yahya Akgüneş, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana’dan milletvekili aday adaylığını büyük bir kalabalık eşliğinde açıkladı.

MHP Adana il binasında yapılan açıklamaya yoğun ilgi gösterildi. MHP Adana İl Başkan Yardımcısı Arif Batur, İl Başkanı Yusuf Baş adına Akgüneş’i tebrik etti.

Yahya Akgüneş’in basın açıklaması şöyle:

Saygıdeğer misafirler…

DSCF1137

07 Haziran 2015  Milletvekili seçimlerinde   Milliyetçi Hareket Partisinden Adana Milletvekili   aday adayı olmak için yola çıktım. Siz  Seyhan Yüreğir, Çukurova, Sarıçamı, Ceyhan, Kozan, Karataş,Yumurtalık, Karaisalı İmamoğlu Aladağ, Kozan,Feke, Saimbeyli Tufanbeylili hemşerilerim    Tanıtım toplantıma  hoş geldiniz,Hepinizi saygı  ve sevgi ile selamlıyorum. Mesleğimin yaklaşık 33 yılını Milli Eğitimde Müfettiş olarak geçirdim. Meslek hayatım  temiz bir sicil ve . Şerefle bitirdim. Devlete hizmetimin   akabinde  memleketime yani Adana’ya hizmet etmek istiyorum.   Doğup büyüdüğüm İlkokuldan Üniversiteye kadar okuduğum, ekmeğini  yediğim, suyunu içtiğim. Bu  güzel Adana’mın bende hakkı var. Bu hakkı ödeşmem için de Adana’ya hizmet Beni millet vekilliği aday adayı olmam  için  iki sebep var.. Birincisi Adana’nın durumu, diğeri de  Türkiye’nin son yıllarda içine düşürüldüğü durum Adana son yıllarda hep ihmal edilmiştir. Bir zamanlar Pamuk ve tahıl ambarı olan Adana’mız. Sanayi Bakımından da  Türkiye’ nin en önde gelen illerinden birisiydi.. Ama şimdi bakıyoruz  fabrikaların birçoğu kapanmış, Çevre İllerden Adana’ya çalışmaya gelen işçiler yerine,   Adana’dan çevre illere işçi gitmeye başlamıştır. Bunun sebebi de Adana’ya   verilen devlet  teşvikinin azalması veya  verilmemesidir.

DSCF1132

Adana’yı bir sanayi, ticaret ve turizm merkezi yapıp, tarım ve tarım ürünleri  yönünden de kendi kendine yetecek duruma getirmek zorundayız. Adana Eğitim Yönünden de Türkiye ortalamasının altındadır. Türkiye genelinde yapılan sınavlarda  başarı sırası hep ortalarda yani kırk-ellinci sıralarda kalmaktadır.   Ben bir Eğitimci olarak, Adananın, Eğitim Kalitesinin artırılması için var gücümle çalışacağım Adana’nın bir çok yönden ihmal edilmesinin yanında,  Adana’ya uzak olan Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli, Aladağ gibi dağlık ilçelerimiz daha da mağdur durumdadır. Buralar  hep üvey evlat  muamelesi görmüştür. Eğer seçilirsem  Buralara hizmet getirmek için elimden geleni yapacağıma sizin huzurunuzda söz veriyorum.

DSCF1134

Türkiye  son yıllarda Mevcut iktidar tarafından  açılım yalanı ve aldatmacasıyla uçurumun kenarına doğru sürüklenmeye çalışılmaktadır.  Bebek  katili terörist başıyla, aynı masaya oturarak, memleketin bölünmesi için pazarlık yapmaktadırlar. Tarih boyunca hiçbir Türk Devleti bu kadar acizlik içersine düşmemiştir. Bu seçim mevcut hükümetim içeride sürekli yaptığı, haksızlık, adaletsizlik.  Zengini zengin fakiri daha fakir etme. Politikası, Çevremizdeki komşu devletle yaşanan düşmanca politika  ve  dünyada yalnız kalmaya doğru giden bir Türkiye. Bütün bu durumlar gösteriyor ki 07 Hazirandaki  seçim, Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanmak istenen haince oyunların bozulduğu bir seçim olacaktır. Daha güzel, daha huzurlu bir Türkiye için Milliyetçi Hareket Partisi saflarında birleşip ,iktidara  barış ve kardeşliğe birlikte yürümek dileğiyle sizlere ve Adana’lı hemşerilerime saygılar sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.

DSCF1138

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın