Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

Yanlış İnançlardan Vazgeçin!

Yanlış İnançlardan Vazgeçin!

Yeni evlenenler, cinsel mitler yüzünden mutsuzluğa düşüyor. Evliliğinize kulaktan dolma hurafeleri sokmayın.

Yanlış İnançlardan Vazgeçin!

Öncelikle şunu bilin; her çiftin normali farklıdır! İlişkinizde düzenli yürüyen bir cinsel birliktelikten yana olun.
Kulaktan dolma, gerçekliği olmayan düşüncelerle, evliliğinizi ve ilişkinizi kıyaslamayın. Hem erkek, hem kadın üzerinde küçüklükten itibaren öğretilmiş, duyulmuş bazı fikirler vardır. Ancak bunların hepsi doğru veya geçerli değildir.
Cinsel ilişki demek, cinsel birleşme demek değildir. Her cinsel ilişkide mutlaka seks yaşanması gerekmez. Çiftler, cinsel yakınlaşma ile duygusal anlamada birbirlerine karşı bağımlılık kazanırlar.

Duyduğunuz her şeye inanamayın. Araştırın, öğrenin. Cinsellik konusunda uyum, çiftler için önemlidir. Çiftin ilişkilerini uzun soluklu ayakta tutmayı başaran güçlerden biridir. Ancak cinsellik denildiğinde hemen aklınıza birleşme gelmesin.
Tutku dolu öpüşmeler, dokunmak da cinsel ilişkidir ve çiftin romantizmini ayakta tutmayı sağlar. Eşinizle iletişim kurun. Özellikle cinsel konular, konuşulmaması gereken ve ayıp şeyler olarak aklımıza yerleştirilmiştir.Oysa eşinizin nelerden hoşlandığını, sizin neleri sevdiğinizi konuşmanız gerekir. Bu konuda açık ve iletişim içinde olun.
Aklınızda sorunları büyütmeden konuşmak, olayları çözebilmenin en iyi yoludur. Paylaşmadan içinize attığınız her problem, daha sonra kronikleşerek ilişkinizin her yanına yayılır.
Candan Ünal

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN