YARGI

YARGI

AKP sayesinde ülkede adalet kalmadı. AKP, AKP’lileri yargı dışına çıkardı. Yani, AKP’liler istediği kadar Anayasa ihlali yapıyor.  İstediği kadar suç işliyor. Fakat yargılanamıyor. Çünkü YAR-GI AKP için YAR oldu. Muhalefete de GI’sı kaldı.

Bu gidişle GI’ya yolu düşmeyen muhalif kalmayacak gibi görünüyor. Milli aydınlarımızı, fikir öncülerimizi yargıyı kullanarak esir aldılar. Orduyu, FETÖ kumpası, CİA işbirliği ile şekillendirdiler.Yargı milletin yargısı olmaktan çıkartılıp, muhalefeti susturma aracı haline getirildi.

Havuz medyası oluşturdular. Sahibi belli olmayan medya kuruluşları AKP borazanı haline geldi. Gazeteciler gazeteci değil, sunucular sunucu değil, yapılan haberler haber değil. Tetikçilikten başka hiçbir vasfı olmayan zavallılar, ekranlardan milletin üzerine yalan kusuyor.

Geriye kim kaldı?

Sosyal medyada bağımsız yazı yazan, kontrol altına alamadıkları isimler kaldı. Bu isimler gazeteciliğin, gerçek haberciliğin iflas ettiği bu süreçte, elini taşın altına koyan isimlerdir. Kimi Avukat, kimi mühendis, kimi eski siyasetçi, kimi öğretim görevlisi, kimi emekli asker.. Bu isimlerin ülkelerinden başka dertleri yok. Gözü, kulağı bağlanan insanlarımıza göz, kulak olmak için yazıyorlar. Kandırılan insanımıza doğruları anlatmak için çırpınıyorlar. Ve bu isimlerin en büyük suçu;

Kontrol altına alınamayışlarıdır. Çünkü, kendileri için hiçbir beklentileri yoktur. Kendisi için beklentisi olmayan idealist isimler;

Yalancılar, ÇIKARCILAR, suçlular, GİZLİ AJANDASI OLANLAR için büyük tehlikedir. İşte şimdi sıra bu insanları susturmaya geldi. Bu isimlerden biri de Rıfat Serdaroğlu’dur.

Rıfat Bey 70 yaşında bir Türk vatandaşıdır. Sosyal medyada AKP ve yandaşlarının ipini pazara çıkaran yazılar yazan bir isimdir. Rıfat Serdaroğlu neredeyse her gün bir mahkeme çağrı kağıdı alıyor. İfade veriyor. Türkiye’nin değişik yerlerinde hakkında davalar açılıyor.  Cumhurbaşkanına hakaret davası, Necdet Özel’e, Bülent Arınç’a hakaret ve tazminat davası…  TOBB Başkanı “akil” Rıfat Hisarcıklıoğlu da dava açan isimlerden… Sanki, Serdaroğlu’nu susturmak için anlaşmışlar gibi…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  SEN DÖNÜNCEYE KADAR!

Hakime Hanım, “Siz de her gün yazmasanız, hem niçin yazıyorsunuz ki?” demiş(!)..

Serdaroğlu’nun verdiği cevap tarihe not düşecek bir cevap olmuş;

Kendisine şu yanıtı verdim;

“Sizin o koltukta bir Cumhuriyet Kadını olarak oturmanız, benim için gurur kaynağıdır. Yazıyorsam, sizler için yazıyorum. Benim savunduğum Lâik Cumhuriyet, Demokrasi, Hukuk Devleti yaşarsa, sizler o koltuklarda oturabileceksiniz. Benim savunduğum rejim yenilir ve Federe İslam Devleti kurulursa, sizi bir KADIN olarak orada oturtmazlar. Anında kulağınızdan tuttukları gibi atarlar ve yerinize bir KADI getirirler.

İşte ben bu yüzden yazıyorum. Keşke Cumhuriyetin Kurumları ve Türk Aydınları anayasal ve demokratik haklarını bilse ve sahip çıksa da ben de yazmasam…”

 

Rıfat Serdaroğlu Başbakanlık ve C. Başkanlığı hariç, siyasette her makamı görmüş bir isimdir.

AKP’nin yasaları çiğneyerek “nefret suçu işleyerek”, Ankara sokaklarına seçimlerde astığı bir afiş vardı. O afişlerde Menderes-Özal-Erdoğan’ın resmi kullanılmıştı. Menderes’in resmi altında “astınız” yazısı, Özal’ın resmi altında “zehirlediniz” yazısı, Erdoğan’ın resminin altında “yedirmeyiz” yazısı vardı… Bütün muhalefeti Menderes’i asmak, Özal’ı zehirlemekle suçlayan akıl dışı bir pankart. Muhalif avına çıkan Cumhuriyet Savcıları bu pankartı görmedi. Çünkü yargı AKP’ye YAR OLDU. GI’sı da muhaliflere kaldı.

Sayın Serdaroğlu’nun babası Yassı Ada’da yatan Demokrat Parti Milletvekili Kemal Serdaroğlu’dur.  Rahmetli Kemal Serdaroğlu Kıbrıs Türklerinin kurduğu TMT’na verilecek olan silahlar üzerine kayıtlı olduğu için Yassıada’da işkence gören bir isimdir. Sürekli, “bu silahlar neden senin üzerinde kayıtlı” diye sorularak işkence yapılıyor.  Rahmetli, devlette konuyu bilen kimse de kalmadığı için gerçeği anlatamıyor. Sonra konuyu bilen bir istihbarat görevlisi yurt dışından geliyor ve;

“Bu adamı bırakın, o silahlar TMT’na gönderilen silahlar.” Diyor da, rahmetli sorgudan kurtuluyor.

Bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan Serdaroğlu bölgesinin ismi, Serdaroğlu’na bir vefa borcu olarak verilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  PANDEMİ OLMUŞUZ!

İşte o Serdaroğlu’nun oğludur Rıfat Serdaroğlu. Demokrat Parti ve Menderes’i seçim malzemesi yapan AKP, o partinin vekillerinden birinin oğlunu hedefe koymuş görünüyor. Rıfat Serdaroğlu ve ailesi, koftiden hapiste yatanlar gibi; devletine, ordusuna düşman olmamıştır. Kendisi darbelerden de nasibini almıştır(!)..Aile onca badireden geçmesine rağmen, VATAN, BAYRAK AŞKI O’nu bu yaşında mahkeme kapılarında süründürmektedir.

Sağlık Bakanlığı yaptığı süreçte ailesi devletin hiçbir imkanını kullanmamıştır. Tam bir Hanımefendi olan eşi Emel Serdaroğlu, havaalanlarında vip geçiş kapısını dahi kullanmamıştır.

Sayın Serdaroğlu ve ailesi tanımaktan çok mutlu olduğum güzel bir ailedir. Dosttur. Candır. Ve “abi” dediğim Rıfat Bey, bir yazının içinde 3 kişiye hakaret ettiği gerekçesi ile 34 ay, 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. Tuhaf olan ise, kararda hapis cezasının gerekçesi yazmıyor. Cezayı hangi gerekçeye dayandırdığını bir hakim neden yazmaz? Kararda gerekçe belirtilmiyorsa, İstinaf mahkemesine itiraz ederken neye göre savunma yapılacak?

Ülkenin geldiği hale bakın. Ülke zaten açıkhava hapishanesine dönmüş durumdadır. İçeri tıkılanlar ve ertelemeli cezalarla hapishane kapısında bekletilenler… Hapishane içinde hapishane… Ve geçmişten bir şarkı dolanıyor dilime;

 

Mapushanelere güneş doğmuyor

Geçiyor bu ömrüm de günüm dolmuyor…

AKP’ye Önerimdir;

Erdoğan bir ülkeden bir adayı kendilerine vermesini talep etmişti. Sayın Adalet(!) Bakanı, böyle uğraşmayın. Hakim ve hakimeleri bunalıma sokmayın. Bu işin kolayı var. Okyanusta bir ada satın alıp, sizleri eleştiren bütün muhalifleri o adaya yollayın(!)…Eskiden Avusturalya İngiltere’nin hapishane olarak kullandığı bir ada idi. Sonra ülke oldu. Bizler de belki o adada yeni bir ülke kurarız(!)..Çünkü hakareti bırakın, sert yazmışsın diyen hakimler yarattığınız bir ülkede, sizlere hapishane yetmez. Bu önerimi bir düşünün bence(!)..

Zahide UÇAR(10. 06.2018)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın