“Yargıç mısın Çırak?”

“Yargıç mısın Çırak?”

CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, Çırak Başkan’ın kendince yargıyı yönlendirmeye çalıştığını söyledi

“Siyaseten de ‘Çırak’ çıktı”

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, AKP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak’ın aklınca yargıyı yönlendirmeye çalıştığını vurguladı.
CHP’li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’le ilgili hazırlanan ve iddianameden öteye gitmeyen birtakım girişimlerin üzerine atlayanların hüsrana uğrayacağını kaydeden Yüksel Erdoğan, “Çırak’a haddini bil dedik ama bizi anlamamış. İddianameyi kendince karara bağlamış. İktidarın ilçe başkanı sıfatından olsa gerek mahkemeleri yönlendirmeye çalışıyor. Suç sabit, ceza kesinmiş gibi kamuoyuna açıklama yapmaya devam ediyor” dedi.

“MUHATABININ KİM OLDUĞUNU BİLMİYOR”
Çukurovalılar’ın hür iradeleriyle seçtiği belediye başkanını öncelikli olarak CHP Çukurova İlçe Başkanı’nın savunmakla görevli olduğunu dile getiren Yüksel Erdoğan, “Çırak’ın dediği gibi Çukurova Belediye Başkanımız Soner Çetin, 22 yıllık ceza avukatıdır. Hem de çok başarılı bir avukattır. Çırak Başkan, usulden, adaptan bahsediyor ancak Çukurova İlçe Başkanı’nın Yüksel Erdoğan olduğunu unutuyor. Daha önce Çukurova Belediyesi’ne günlük işlerini yapmak için giden vatandaşların can güvenliğinin olmadığını söyleyerek büyük bir gaf yapan Çırak Başkan şimdi de benim durumdan vazife çıkardığımı belirterek yine soyadı gibi davranıyor. Adabı, usulü biliyorsa muhatabının da kim olduğunu bilmesi gerekir” diye konuştu.

“SİYASETEN DE ÇIRAK ÇIKTI”
“Ben hakkımı da haddimi de çok iyi bilirim” ifadesini kullanan Erdoğan, “Sayın Soner Çetin, Çukurovalılar’ın isabetli tercihiyle partimizden belediye başkanı seçilmiştir. Konuyla ilgili tüm gerçekleri açık yüreklilikle kamuoyuna açıklayan CHP’li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e karşı girişilen haksız tutumlara karşı CHP Çukurova İlçe Başkanı’nın savunma yapmasından daha doğal ne olabilir ki? Siyaseten de çırak çıkan ve ikinci kez manasız açıklama yapan Ramazan Çırak’ı aklıselim davranmaya, özellikle yargı sürecini etkilemeye dönük açıklamalarını sona erdirmeye davet ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın