Yasa Sadece Baykan İçin Mi Var?

Yasa Sadece Baykan İçin Mi Var?

AK Parti Adana Milletvekili A. Adayı Doç. Dr. Erdal Baykan’ın tanıtım brandalarının Belediye tarafından neden toplatıldığı sorusuna Kozan Belediyesi tarafından yapılan  “s e r t” açıklamada ne yazık ki gerekli cevaplar bulunamadı.

Konuyla ilgili Doç. Dr. Erdal Baykan’ın Basın Bürosu’ndan yapılan ikinci açıklama şu şekilde;

“30 Mart 2015 tarihinde yapmış olduğumuz basın açıklamasında neden sadece Aday Adayımız Doç. Dr. Erdal Baykan’ın tanıtım brandalarının toplatılmış olduğunu sormuştuk.

erdal baykan foto

Dün (31 Mart 2015) tarihinde Kozan Belediyesi’nin resmi web sitesinde “Başkanımızdan Erdal Baykan’ın Branda Açıklamasına Sert Yanıt” başlıklı bir yazı yayınlanmıştır. Bu yazıda özetle “Brandaların Büyükşehir Yasası Gereğince Toplatıldığı”  söylenmektedir.

Kozan Belediye Başkanlığı’nın duyarlılığına müteşekkiriz. Ancak bu uzun ve “s e r t” açıklamada sorduğumuz küçük ve basit soruların cevabı ne yazık ki yer almamaktadır.

Bu nedenle sorularımızı yeniden soruyoruz.

1) Madem yasa gereği topladınız; yasalar diğer aday adayları için niçin işletilmemiştir? Büyükşehir Yasası’nın gereği diyerek adayımız Doç. Dr. Erdal Baykan’ın brandalarının toplatıldığı yerlerde diğer aday adaylarının brandalarının halen asılı olmasının anlamı nedir?

2) Belediye tarafından istenilen ilan ve reklam ücreti ödendiği halde brandalar bu süre içerisinde niçin iade edilmemiştir ve Büyükşehirim çöplüğüne gönderildiği söylenmiştir?

 

Son söz olarak; Brandalarımızı sadece cadde ve sokaklardan kaldırabilirsiniz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadelerine yer verildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın