YAŞAMIN İÇİNDE SPOR 7

YAŞAMIN İÇİNDE SPOR 7

SAĞLIK İÇİN YAPILAN SPOR

Herkes sağlık için spor yapar. Ama hastalananlar, kaza geçirenler, doktor tavsiyesiyle spor yapanlar, hatta sakatlar ve yaşlılar da spor yapar yarışırlar. Fakat amatörce yapılır.

Spor devamlı sürekli ve belirli kurallar dahilinde yapılmalıdır. Aksi taktirde, sağlık için spor yapalım derken. Vücutta, sakatlıklar, rahatsızlıklar başlar.

Spor bir hayat tarzı olarak benimsenmelidir. Belirli zamanlarda, bir bilenle yapılan spor, her insan için faydalı, sağlıklı vücut sahibi olmamızı sağlar.

Sağlık için yapılan spor, basit spordur. Amatörce yapılan spordur. Spor nasıl yapılırsa yapılsın bilen insanların desteği şarttır.

EĞLENMEK İÇİN YAPILAN SPOR

Eğlenmek için spor her yerde yapılır. Yeter ki, spor yapılmak istensin. Eğlenmek için spor yapanlar basit hareketler ve kısa zaman diliminde yaparlar. Zamana ve rakibe karşı yarışmazlar. Spor yapacak gençleri spora teşvik ederler.

Spor yapmak isteyen yetişkin bir insanın, alışkanlığı yaşam tarzına bağlıdır. Spor salonlarında yapabileceği gibi evinde, yollarda, parklarda, kırlarda veya iş yerinde spor yapabilir. Sabah sporu, bireysel veya toplu olarak yapılan sporlar, eğlenmek ve arkadaş gurubuyla iyi zaman geçirmek için yapılan hayat boyu sporlardır.

Birçok kişi stres atmak, formunu korumak, zamanını değerlendirmek, sosyal alışkanlık ve arkadaş guruplarını bozmamak adına birçok amaç için spor yaparlar.

ALİ ÇOKYİĞİT
BOKS ANTRENÖRÜ
ADANA

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın