YAŞAMIN İÇİNDE SPOR 8

YAŞAMIN İÇİNDE SPOR 8

SPORCU YETİŞTİRMEK İÇİN YAPILAN SPOR

Sporcu yetiştirmek için çaba sarf eden insanlar, genelde spor yapmış, başarılı olmuş veya bazı nedenlerden dolayı başarılı   olamamış sporculardır. Spora olan gönül bağı nedeniyle, spordan kopamamış, başarılı ve başarısız insanlar bulunmaktadır.

Ülkemizde, eğitim ve öğretimin spora ters düşürülmesinden dolayı, sporcuların tahsil seviyesi düşüktür. Sporcu yetişen spor kulüpleri ve spor okullarında spora başlayan gençlerin vücutları eğitilirken, beyin eğitiminden uzaklaşmaktadır. bu da spor kulüplerinin idare eden insanların davranış ve düşüncelerinden kaynaklanmaktadır.

Eğitim ve öğretim spora ters geldiğinden dolayı, amatör sporda, tercihe zorlanan gençler sporu seçerken, eğitimden uzaklaşmaktadırlar.

Sporcuları başka meslekleri olmadığı için, spordan kopmamak için, adeta spor kulüplerine bağlanırlar.

Bu insanlar adeta idarecileri gibidirler. Herkes tarafından sevilirler. Çünkü temelinde spor alışkanlığı olduğu için, spora bakış, sporcuya yaklaşımı, candan ve samimidir. Bu denli spora gönül vermiş insanları, sporun her dalında bulabilirsiniz.

Sporun içinden gelmiş bu insanlar, spordan faydalanarak geçimlerini temin ederler. Gençlere iyi ahlak yönünden örnek olduğu gibi, toplumda da örnek kişilerdir. Daha çok faydalı olabilmeleri için bu insanlara maddi ve manevi yönden desteklenmelidirler

Sporcuya hizmet eden insanlar, spora da hizmet ederler. Gençlerin adeta bir çalıştırıcısı gibi yönlendirirler. Başkalarına faydalı oldukça da mutlu olurlar.

Sporda çalıştırıcı diye tarif edilen. Bu spor adamları, güvenilir, sevilirler. Herkes tarafından hoca diye hitap edilirler

ALİ ÇOKYİĞİT
BOKS ANTRENÖRÜ
ADANA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın