Yazar Ayça Öztorun’a Düziçi Belediyesinden Plaket…

Yazar Ayça Öztorun’a Düziçi Belediyesinden Plaket…

Bu sene ilki yapılan Karacaoğlan Kitap Fuarında Yazar Ayça Öztorun’a ve kitaplarına yoğun ilgi vardı.

Düziçi halkı tarafından ilgiyle karşılanan Senarist, Yazar Ayça Öztorun; “Özellikle Köy Enstitüsü mezunu öğretmenlerin tamamı bu güzel ilçedeler ve hepsi de sevgiyle beni kucakladılar. Hepsi babamın arkadaşıydı ve 70’li yıllarda bir emekçi çocuğu olan babamı, mücadeleci yanlarıyla Meclis kürsüsüne taşıdılar. “ dedi.

YAZAR AYÇA ÖZTORUN FİLM GÖSTERİMİNDE DUYGULU BİR KONUŞMA YAPTI.

Kitap Fuarının ikinci günü Ayça Öztorun’un senaryosunu ve hikâyesini yazdığı ödüllü “Görüş Günü” filmi Düziçi’nde gösterime girdi. Film sonrası filmi görmeye gelen konuklarla sahnede samimi sohbetler edip her birine sevgiyle sarıldı. Kürsüde konuşma yaparken duygulu anlar yaşayan Yazar; “Babamı erken kaybetsem de, Düziçi’nde bana kızım diye sarılan tüm dostlarında, babamı gördüm. Çok ama çok duygulandım. Demek ki babam ölümüne kadar kumbarasında para yerine dost biriktirmiş, ne mutlu bana!” dedi.

YAZAR AYÇA ÖZTORUN’A BAŞARI PLAKETİ

Düziçi Belediyesi 1.Karacaoğlan Kitap Fuarında üç gün imza günü yapan Ayça Öztorun, iş yoğunluğu nedeniyle bir hafta sürecek olan fuardan erken ayrılmak zorunda kaldı.
Kendisinin yerine plaketini Anadolu Halk Bilimler Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yılmaz aldı.
Ali Yılmaz ile telefon görüşmesi yapan Yazar Ayça Öztorun; “Bana layık görülen plaket için, Düziçi Belediyesine, bu organizasyona önderlik yapan Anadolu Halk Bilimler Akademisi kurucusu İbrahim Çenet’e ve Ali Yılmaz’a sonsuz teşekkürler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Emeklilerin bayram ikramiyeleri zamlı yatacak

Düziçi’nden iş yoğunluğum nedeni ile erken ayrılmamdan dolayı plaketi adıma alarak, beni onurlandıran kıymetli dostum Ali Yılmaz’ı ve Düziçi halkının aydın duruşunu hiç bir zaman unutmayacağım.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın