KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

YAZMA AYÇA DİN KARDEŞİYİZ

YAZMA AYÇA DİN KARDEŞİYİZ

İMAMLARDAN SONRA MUHTARLARA DA NİKAH KIYMA YETKİSİ VERİLİYOR. 

Muhtar ve Müftülerin nikâh kıyacak olmasına tepki gösteren kadın örgütleri bu durumun çoklu evlilikleri artıracağı uyarısı yaptı.

Bu haber basına yansıdıktan sonra Belediye reisleri ve nikâh memurları çatıya çıkarak intihar girişiminde bulundular.

İşimizi elimizden alıyorlar diyen Belediye reisleri, “şimdi de müftüden sonra, muhtarlar mı rakip olacak bize? Haklarımızı istiyoruz” dediler.

Müftüler de bu işe çok bozuldu.

“Bana verdikleri bu görevi ikiye pelişmem vallaaa!” diyen, Yozgatlı Müftü Hacı Semadauçar, Ankara’ya yürüyeceğini söyledi.

Bir grup muhtar Saray’ın önünde açıklamalarda bulundu.

“Bize çok görev yüklüyorlar. Saraya gide gele, cepte para kalmadı. Ayaklarımız akşama kadar Saray’ın önünde bekleye bekleye su topluyor. Köye, mahalleye gelenlere kimlerdensin diye ağız arayıp, muhbirlik yapmaktan da bıktık. Bari Müftü nikâhı kıysın, biz de nikâhta geline ilk öpücüğü veren olalım” diye bağrıştılar.

Bu durumu can kulağıyla dinleyen sallabaş halkın arasından isyankâr genç Çorap Osman, kalabalığı yararak Muhtarların yanına geldi.

“Gelinle damadın ayaklarına basanda ben olayım” diye yalvardı.

Hükümet onaylarsa Çorap Osman, nikâhta ayak basıcısı olacak.

Çorap Osman’ın bu talebini duyan Müftüler bu teklife itiraz ettiler.

“İtiraz ediyoruz. Bu iş rüşvete açık! “Gelin veya damat evliliklerinde üstünlük kurabilmek için Çorap Osman’ı ayarlayıp, para verebilirler. Kimden daha çok nemalanırsa diğerinin ayağına basar ve parayı cukka yapar” analizinde bulundular.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Esnaf Kaderine Terk Edildi

Bu olayların vuku bulduğu şu dönemde, Öğretim görevlileri de sessizliklerini bozdular.

Öğretim görevlisi Bekir Fırtına;

“Bizler boşuna okumuşuz. Öğreti niteliğinde böyle içerikli konular varken ve gündemde önemini koruyorken, Gençlere boş bilgiler aktarmak içler acısı” diyen Fırtına;

“kürsülerde boşa tezler yazmışız. Bari biz de cankurtaran misali, her türlü gerdek işi yapılır diye bir sanat galerisi açıp, gerdek kurtaran ekibi kuralım. Hiç olmazsa çocuklarımız bu tür içerikli gündemden ve hakiki öğretimden geri kalmazlar” dedi.

Hükümet sözcüsü, Müftü, Muhtar ve Öğretim Görevlilerinin taleplerinin Hükümetin oylarıyla onaylandığını açıklarken, bir basın toplantısı yaparak sallabaş halka anlamlı mesajlar verdi.

“Halep oradaysa arşın burada! Hadi o zaman ne duruyoruz” dedi.

Halk bunu coşkuyla karşıladı.

“Hepimiz damat, hepimiz gelin” diye sloganlar atan halk, havai fişek gösterilerinden sonra Fatiha okuyup, evlerine dağıldı.

AYÇA ÖZTORUN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın