DOLAR 16,7144 0.41%
EURO 17,5034 0.58%
ALTIN 974,890,21
BITCOIN 326334-2,23%
Adana
30°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

YEMEK ŞİRKETLERİ VE ORDU
66 okunma

YEMEK ŞİRKETLERİ VE ORDU

ABONE OL
23 Haziran 2017 17:42
YEMEK ŞİRKETLERİ VE ORDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Tüccara sormak istiyorum;

-Havayı da satacak mısınız?

Çekirge sürüsü vardır ya? Girdikleri tarlayı ve ürünü yerle bir edip, kuruturlar. Sizler de para gelecek her alana çekirge sürüsü hareketiyle saldırıp yayıldınız. Türk Ordusu’na FETÖ ile birlik olup başlatılan operasyonlar 2006 yılından beri bitmiyor. Biliyorum ki bitmeyecek de…

Değerli okur, AKP;

Devletin bekasından önce kendi bekasını düşünen bir örgüttür. Öyle ki, Sayın Baykal döneminde Baykal ve ekibi uyurken, AKP yasada bir değişiklik yaptı. “Devlete karşı işlenen suçları, hükümete karşı işlenen suçlar” olarak değiştirdi. Ve şu mesajı verdi;

“Devlet değil, önemli olan benim varlığımı sürdürebilmemdir.”

Açılan birçok dava, değiştirilen bu madde üzerinden açılıyor. “Hükümete karşı işlenen suçlar” maddesi üzerinden muhalif kesim yargılanıyor. Yani, siyasi bir parti olduklarını iddia edenler, yasaları sopa haline getirip, eleştirilemez zırhına bürünmüştür.

***                      ***                  ***

Manisa’da 4. defa Türk Askerleri zehirleniyor. Hem de binlercesi zehirleniyor. Önceki zehirlenmede bir Mehmetçiğimiz şehit oldu. Buna rağmen, yandaş olduğu söylenen firmanın anlaşması iptal edilmedi. O günkü umursamazlık yeni zehirlenmelerin yaşanmasına neden oldu. Zehirlenmeler diğer illere de yayıldı.

Milleti koruyacak olan ordu komuta kademesi, kendilerine emanet edilen ana kuzusu Mehmetçikleri koruyamadı. Bu durum Türk Ordusuna duyulan güveni bir kez daha sarstı. Kısacası;

Türk Ordusu’na yapılan operasyonlar değişik şekillerde devam ediyor. İtibar cellatları iş başındadır.

Devleti önceleyen, milli ve vicdanlı bir parti ülkeyi yönetseydi, Türk Ordusu’nun yemeğini asla bir şirkete vermezdi. Türk Askerinin güvenliği öncelik olurdu. Bu asker savaşıyor. Ortadoğu gibi kan gölünde yüzen bir coğrafyada askerin yemeğinin yemek şirketlerine ihale edilmesi, arkadan vurulmasıyla eş değerdir.

Türkiye ajan kaynıyor. Yerli misyonerler iş başında. Böyle bir ortamda yemek şirketleri askerimin yemeğini hazırlayacak öyle mi? Yemek şirketleri sahipleri, satılan-satın alınan bir elemanı olursa bu durumu nasıl kontrol edecek?

Ülkeye 35 CİA ajanını sokan, Ergenekon kumpasında ABD’den akıl hocası savcı getiren,

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’nda yabancıları çalıştıran,

FETÖ’yü milletin yatak odasına kadar sokup, Türk Ordusu’nun savaş sırlarını dışarıya servis etmelerine neden olan bir zihniyet, yandaş ve de candaş yemek şirketlerini denetleyebilir mi?

***                           ***                              ***

Yandaş maden şirketlerinden sadece biri, 301 madencimizi yerin altına gömdü. İşçi ölümlerinde AB’de birinci, dünyada ikinci olduk.

Neden?

Hemen hepsi yandaş şirket ve taşeronlara ait de ondan.

Siyasetle al takke, ver külah ilişkisi olduğu anlaşılan şirketlerin görevi, işini iyi yapmak değil, işi verenleri memnun etmektir.

O nedenle milletin anasına da söverler, yedi sülalesine de…

***                        ***                              ***

Bir de özel güvenlik şirketlerimiz var. Nerede ise bütün kurumlar özel güvenlik şirketleriyle çalışıyor. Bu özel güvenlik şirketleri acaba ne kadar güvenilir? Ne kadar denetleniyor? Güvenlik şirketleri kurulmaya başladığında yabancılar güvenlik şirketi kurmaya, kurulu olanları satın almaya başlamıştı. İçlerine yabancı istihbarat elemanlarının sızmadığını kim söyleyebilir?

***                         ***                              ***

AKP’nin başına sormak istiyorum;

Havayı da yandaş şirketlere kiralayacak mısınız?

Artık o sınıra kadar geldiniz de…

***                 ***                 ***

Ordu KARAVAN usulü yemek çıkarma yöntemine geri dönmelidir. Hem de acilen!!

 

Zahide UÇAR-(22.06.2017)


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.