Yeni 200 Yataklı Kozan Devlet Hastanesi İnşaatına Yeniden Başlandı

Yeni 200 Yataklı Kozan Devlet Hastanesi İnşaatına Yeniden Başlandı

DSC_0037

Bilindiği üzere 21/12/2012 tarihinde temeli atılan Yeni 200 Yataklı Kozan Devlet Hastanesi İnşaatı başladığı gibi hızlı bir şekilde ilerlemekteyken, yüklenici firmanın yaşamış olduğu mali krizden dolayı 10/07/2014 tarihinde işçilerin iş bırakmasıyla durmuştu.

DSC_0029
Geçtiğimiz günlerde Kozan’ı ziyaret eden Adana Milletvekili, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar, konuyu yakından takip ettiğini, TOKİ ile görüştüğünü ve yakın zamanda inşaatın yakın bir zamanda başlanacağını duyurmuştu.

DSC_0031
Adana Milletvekili, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın duyurmuş olduğu gibi inşaat 13/10/2014  tarihinde yüklenici firmanın ilçeye gelmesiyle birlikte kaldığı yerden başladı.

DSC_0033
Kozan Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Mete Sabri Güngören ve İdari Mali İşler Müdürü Çağlar Çoban inşaat alanını ziyaret ederek Şantiye Şefinden bilgi aldılar. Karşılıklı bilgi alışverişinde; inşaatın gerçekleşme oranının %80 olduğu ve yakın bir sürede tamamlanacağı ayrıca donanım planlamasının yapıldığı, gelen ödenekle tıbbi cihazların ihalesine çıkıldığı kaydedildi.

DSC_0055

DSC_0056

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Motosiklet çarpıp kaçtı… Ünlü oyuncu Lisa Banes hayatını kaybetti
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın