KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Yeni Bakan Sarıeroğlu’nun tweetleri sosyal medyayı salladı… Hesabını kapattı!

Yeni Bakan Sarıeroğlu’nun tweetleri sosyal medyayı salladı… Hesabını kapattı!

1991 yılından bu yana hükümette görev alan ilk kadın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Jülide Sarıeroğlu twitter hesabını kapattı. Sarıeroğlu’nun geçmişte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aleyhindeki içerikleri ve Fethullah Gülen’in sözlerini paylaştığı görüldü. Sarıeroğlu’nun 2013 yılında attığı bir tweetinde “Antakya’da halk AKP’ye karşı yürüyor. Binler ‘Tayyip istifa’ diyor” ifadelerine yer verdiği gözlendi.

Ankara kulislerinde aylardır konuşulan kabine değişikliği bugün gerçekleştirildi. Başbakan Binali Yıldırım, Ak Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükten sonra yeni kabineyi açıkladı. Yeni kabinede Ankara milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görevlendirildi. Çiçeği burnunda Bakan Sarıeroğlu’nun eski tweetleri kabine açıklanır açıklanmaz sosyal medyanın gündemine oturdu.

GEZİ DİRENİŞİNDE TWEET ATMIŞ

Sarıeroğlu’nun milletvekili seçilmeden önce Gezi Parkı direnişi sırasında  “AKP Gezi Parkı’na yine şafak vakti saldırdı!” haberini paylaştığı ve aynı günlerde “Antakya’da halk AKP’ye karşı yürüyor. Binler ‘Tayyip istifa’ diyor” diye tweet attığı gözlendi.

julide

FETO’NUN SÖZLERİNİ PAYLAŞMIŞ

Jülide Sarıeroğlu’nun 2013 yılında da Fetullah Gülen’in sözlerini tweet attığı ortaya çıktı.

fetoo

 

HESABINI KAPATTI

Sarıeroğlu’nun kabine açıklandıktan sonra da twitter hesabını tamamen dondurduğu gözlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın kararı Paşinyan’ı şoke etti
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın