Yeni bir öldürücü hastalık keşfedildi

Yeni bir öldürücü hastalık keşfedildi

AA

Aralarında 1 Türkün de bulunduğu 9 çocukta görülen yeni bir hastalık belirlendi. Çocuklardan 3’ü enfeksiyondan kurtarılamadı

Fransa’nın başkenti Paris’teki Necker hastanesinin liderliğinde yürütülen bir araştırmada, aralarında 1 Türkün de bulunduğu 9 çocukta görülen yeni bir hastalığın belirlendiği kaydedildi.
Söz konusu yeni hastalığın dünyada 5 İspanyol, 2 Portekiz, 1 Türk ve 1 Fransız çocukta tespit edildiği, çocuklardan 3’ünün enfeksiyonun tüm vücuda yayılması nedeniyle öldüğü belirtildi.

‘Olumlu sonuç aldık’
Doktorlar, bağışıklık sisteminde oluşan yeni hastalığın MyD88 olarak adlandırılan genden kaynaklandığını, bu genin bir enfeksiyon karşısında tanı konmasını zorlaştırarak vücudun enfeksiyona karşılık vermesini önlediğini açıkladı.
Normal şartlarda bağışıklık sisteminin bir enfeksiyon karşısında ağrı, ateş, kandaki akyuvarların çoğalması gibi bulgularla karşılık verdiği, ancak bu MyD88 geninin bunu önlediği ifade edildi.
Hayatta olan 6 çocuğa antibiyotik tedavisinin devam ettiği vurgulanırken, olumlu sonuç alındığı ve çocukların normal hayatlarına geri dönebilecekleri kaydedildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın