KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

YENİ’DE ESKİDİ ‘KOY SEPETE’

YENİ’DE ESKİDİ ‘KOY SEPETE’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP Genel Başkanı sıfatıyla geçtiğimiz günlerde yaptığı MKYK toplantısından “metal yorgunluğu” içinde olan il başkanlarının istifaları alındı.

AKP’de değişim süreci, diğer bir deyim ile tasfiye süreci kongrelerden önce tamamlanacak.

Anlaşılan, Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 2019 seçimlerine dana dinamik, daha donanımlı yeni yüzlerle devam etmek istiyor.

İstifası alınan il başkanlarının içinde, gerçekten de metal yorgunluğunu üzerinden atamamış, dinamizmini önemli ölçüde kaybetmiş olan il başkanları var.

Bu konuda Adana’nın başı çekmesi gerektiği konusunda, tüm AKP camiasının hemfikir olduğunu belirtebilirim.

AKP Adana İl Başkanı Fikret Yeni göreve geldiği günden bu yana dört yıl teşkliatla yaşadığı kan uyuşmazlığı nedeniyle, özellikle FETÖ/PYD terör örgütü ile büyük mücadele veren ve FETÖ’ye peşkeş çekilen Ceyhan’ın arazilerini tekrar Ceyhanlılara kazandıran ve yargılandığı bütün suçlardan aklanarak berat eden AK Parti Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’ün haksız yere görevden uzaklaştırılmasının baş aktörlerden birisi olduğu için istenmeyen adam ilan edilmişti.

AKP Adana İl Başkanı Fikret Yeni kendisinin epeyce yıprandığı gibi partisini de büyük ölçüde yıprattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gelecek Partisi Kozan İlçe Başkanı Murat Başıbüyük

FETÖ ile mücadele eden bir belediye başkanının görevden alınmasında büyük parmağı olan bir il başkanının yıllarca Bank Asya’nın hukuk danışmanlığını yürütmüş olması, Yeni’yi hedef tahtası haline getirdi.

Yeni yerel basında, sık sık eleştirildi. Adana basını, Bank Asya’ya, 100 TL yatırdığı için, hakkında dava açılan ve FETÖ üyesi olmakla suçlanıp, yargılanan yüzlerce insan varken, Fikret Yeni’nin, Bank Asya’ya yıllarca hizmet ettiği halde, görmezden gelinmesine hiçbir anlam veremedi. Bu siyasi ve hukuki ayrıcalık da hep göze battı. Ayrıca siyasi çevrelerin sıkça dile getirdiği, “Fikret Yeni, kimler tarafından ve neden korunuyor” sorusu da hep muallakta kaldı.

Uzun zamandır görevden alınacağı belirtilen Av. Fikret Yeni’nin istifası sonunda metal yorgunu bahanesiyle alındı.

İstisafı alınan diğer iller ise şunlar; 

Sakarya, Afyon, Bolu, Bursa, Antalya, Ankara, Balıkesir, Sivas, Burdur, İzmir, Bayburt, Hakkari, Siirt, Van, Ağrı, Muş, Diyarbakır, Şırnak, Kırıkkale, Konya, Adana, Isparta, Kayseri, Kocaeli

Geçtiğimiz hafta ayrıca okurlarımızla Çukurova İlçe Başkanı Av. Ramazan Çırak, Yüreğir İlçe Başkanı Mehmet Çözer, Ceyhan İlçe Başkanı Süleyman Ulu, Kozan İlçe Başkanı Veli Gelebek,
Feke İlçe Başkanı Salim Gür ve Yumurtalık İlçe Başkanı Sami Karnas’ın da teşkilat içerisinde istenmeyen ilçe başkanları olarak görevden alınmalarının tebliğ edileceğini belirtmiştik.

Hayırlı olmasını diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okullarda yüz yüze eğitim 1 gün ertelendi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın