Yeşil Ceviz Reçeli

Yeşil Ceviz Reçeli

Cevizin faydalarını biliyoruz ama yeşil ceviz ve yeşil ceviz reçelinin faydalarından haberdar mısınız ? Önce yeşil cevizin ne olduğundan bahsedelim. Kafkas insanının uzun yaşaması ve sağlıklı olmasının sırlarından biri yeşil ceviz ve yeşil ceviz reçelidir.

Kafkas viagrası olarak da anılan yeşil cevizin özellikleri bilinenden çok daha fazla. Bu ceviz bildiğimiz cevizin ham haline benzese de çok farklı. Kafkas bölgesinin özel doğa koşullarında yetişen nadir bir ürün yılda bir kez hasat edilen ürünlerin toplanma sezonu, Haziran ayının 5’i ila 15’i arasında kontrollü bir şekilde yapılıyor. Yüzde yüz doğal bir ürün.

Yeşil Ceviz Cinsel Gücü Artırır…

Kafkas kökenli yazar Ayson Karabağ, yeşil cevizin bölgede yaşayan insanların konuklarını ağırlamada önemli bir görev üstlendiğini anlatıyor.

“Kafkasların uzun yaşamasının sırlarından birisi, yaşadıkları ortam ise diğeri de aldıkları gıdalar Yeşil ceviz, Kafkaslarda ev sahiplerinin konuklarına ikram ettikleri en gözde yiyeceklerden birisi.”

Cevix-y’nin basın danışmanlığı görevini üstlenen Ayson Karabağ, “Bildiğimiz cevizlerden farkı ne?” sorusuna ilgi çekici bir karşılık veriyor:

“Anzer balının öteki ballardan farkı ne kadar var ise, Kafkaslarda yetişen yeşil cevizin diğer yörelerde yetişenlerden o kadar farkı var

Kafkas cevizinin ve yeşil ceviz reçelinin bildirilen özelliklerinden ve faydalarından bazıları şunlardır: “İlaç niyetine yenilir, hücre yenilenmesine faydası olur, cinsel gücü arttırır, cinsel isteksizliği giderir.

Beyin hücrelerini geliştirir, maksimum enerji sağlar, yaşlanmayı geciktirir, kolesterolü düşürür, kabızlığı giderir, astım ve bronşite iyi gelir. Kemik ve zeka gelişimine faydası vardır. Farklı lezzetiyle yeşil ceviz reçeli özellikle vitamin deposu özelliğini taşır.” Bu özellikleri ve faydaları kullanan kişilerin tecrübe ettikleri ve faydalandıkları bilinmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın