Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

Yumurtalık Folklor ekibi Macaristan’da

Yumurtalık Folklor ekibi Macaristan’da

Yumurtalık Belediyesi Halk oyunları ekibi 5-7 Ağustos 2016 tarihleri arasında Macaristan’ın Ohri kentinde yapılan geleneksel halk dansları festivaline katıldı.

15 Ülkeden 42 halk dansları topluluğunun katıldığı festivalde katılımcılara Yumurtalık ilçesini tanıtıcı broşürler vererek ülkemize ve ilçemize davet ettiklerini belirten Yumurtalık Belediye Başkan Yrd. Aykut Onar, “Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik’in talimatlarıyla kurduğumuz halk oyunları ekibimizle birlikte yurt dışında bayrağımızı dalgalandırmanın onurunu yaşarken kültürümüzü tanıtmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

2

Halk oyunları ekibinin festivale katılmasını değerlendiren Yumurtalık Belediye başkanı Türkeş Filik, Yumurtalık’ı Avrupa’ya taşıdık diyerek bu tür organizasyonların gerek ülke tanıtımına gerekse ilçemizin turizm potansiyeli ve kalkınmasında büyük rol oynadığını belirterek gerekli girişimlerin yapılacağını ve organizatörlere gerekli desteği vererek ilçemizde de bu tür festivallerin daha sık yapılmasını sağlayacaklarını da belirtti.

3

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN