Yumurtalık Turizm’e Merhaba Dedi

Yumurtalık Turizm’e Merhaba Dedi

Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik, İlçemiz Yumurtalık’ta düzenlenen Turizm Haftası kutlamalarına ev sahipliği yaptı.

Yumurtalık sahilinde düzenlenen etkinliklere Vali Mahmut Demirtaş ve eşi Beyhan Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Zülfikar İnönü Tümer, Vali Yardımcıları Mustafa Aydın ve Mustafa Yavuz, Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut, Karataş Kaymakamı Durmuş Gençer, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.Protokol üyeleri ve vatandaşların katıldığı 42. Turizm Haftası kutlamaları kapsamında konuşan Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik: “Bir şehir düşünün, kuruluşu milattan öncesine dayanan, Eros’un, Poseidon’un Kanuni Sultan Süleyman’ın şehri, bir şehir düşünün adını büyük İskender’in koyduğu ve bir şehir düşünün buram buram Anadolu kokan, tarih kokan, deniz kokan!

İşte Yumurtalık böyle bir şehir.

Bir bölgenin kalkınmasına ve gelişmesine katkı sağlayan başlıca faktörler sanayileşme ve turizmdir. İlçemizin doğu kesimleri enerji ihtisas bölgesi olarak tescil edilmiş olup ilçe merkezi ve batı kısmı turizm bölgesidir.

İlçemiz Adana’nın Akdeniz’e kıyısı olan iki ilçesinden biridir. İlçenin merkezinde yer alan yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan son derece berrak ve temiz bir tabii plajı vardır. Bu plaj doğu Akdeniz’in tek mavi bayraklı plajı olma özelliğinin yanı sıra batı kısmında bulunan içeri girdikçe sığlaşan geniş bir körfeze sahiptir. Bu körfez her türlü su sporu etkinliğine elverişli olduğu gibi barındırdığı dalyan da çok çeşitli kuş cinsine ve balık yetiştiriciliğine ev sahipliği yapmaktadır.
Bölgenin iklim koşulları göz önüne alındığında, altı ay boyunca deniz turizmine açık olması da ayrı bir özelliğidir.
İlçemiz turizm yönünden gelişmeye müsait olup gerek kamu gerekse özel sektörün yatırımlarına açıktır. “ dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  SPİNCİLER... BİZ BURADAYIZ, ALABALIKLAR NEREDE... AT ÇEK İLE ALABALIK AVI

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Milletvekilleri Zülfikar İnönü Tümer ve Fatma Güldemet Sarı’da konuşma yaptı.Bando eşliğinde kortej yürüyüşü ile başlayan Kutlama etkinlikleri resim sergisi, motor cross, ofroad, dağ bisikleti ve rüzgar sörfü gösterileri ile devam etti.

Protokol üyeleri ve vatandaşların oldukça keyifle izlediği etkinlikler, Gün sonu Bengü konseri ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın