DOLAR 16,1050 1.12%
EURO 17,2738 1.35%
ALTIN 961,851,40
BITCOIN 471048-2,31%
Adana
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:03

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Yusuf Baş: Adana şantaja boyun eğmez!‏
57 okunma

Yusuf Baş: Adana şantaja boyun eğmez!‏

ABONE OL
22 Şubat 2015 11:45
Yusuf Baş: Adana şantaja boyun eğmez!‏
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş; Hükümetin, AKP’li belediyelerin yatırım maliyetlerini üstlenmesine karşın 4 yıl önce Adana’da söz verilen Metro konusunda bir adım atmamasına tepki gösterdi.

Yine bir seçim öncesinde AKP’li belediyelerin yatırımlarını devletin sırtına yükleyen Hükümet, Adana’ya verilen sözleri ise çoktan unutmuş görünüyor. Bu siyasi ayrımcılıktır. Bu, AKP’nin seçim kazanamadığı yerde halkı cezalandırmaktır.

Biliyoruz ki; hak etmediği halde daha önce AKP’ye oldukça cömert davranan Adana’nın yiğit insanları şantaja, baskıya boyun eğmez, eğmeyecek. Hemşehrilerimiz Adana’ya bu şaşı bakışları unutmayacak, yine gereğini yapacaktır.

“Adana şantaja boyun eğmez!

“Adana baskıya boyun eğmez!”

 

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş; Hükümetin, halkın parasıyla AKP’li belediyelere imtiyaz sağladığını ama MHP’li belediyeleri cezalandırma yoluna gittiğini söyledi.

AYRIMCILIĞA, ADALETSİZLİĞE KARŞIYIZ

AKP’li büyükşehir belediyelerinin bulunduğu İstanbul, Ankara ve Antalya’da 3 metro ve 1 tramvay hattının yapımını Bakanlar Kurulu kararıyla Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı’nın üstlenmesinin ortaya çıkmasının ardından açıklamada bulunan Yusuf Baş “Yerel yönetimlerin yatırım maliyetlerinin Bakanlıklarca üstlenilmesine karşı değiliz ancak bu yöntemlere başvurulurken ayrımcılığa ve adaletsizliğe karşıyız. Siyasi iktidar AKP’li belediyelere kesenin ağzını açarken MHP’li belediyeleri cezalandırması kabul edilemez bir tutumdur” diye konuştu.

4 YIL GEÇTİ, 2 KERE SÖZ VERİLDİ AMA İCRAAT YOK

MHP Adana İl Başkanı Yusuf  Baş devamla şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakanlığı döneminde 2011 yılı seçimleri öncesinde Adana’da istasyon meydanında hemşehrilerimize 11 ayrı yatırımla ilgili söz vermişti. Adanalı hâlâ bu hizmetleri görebilmiş değil. Büyükşehir Belediyesi’nin gelirinin yüzde 40’ının borçlara kesilmesine neden olan Metronun, Ulaştırma Bakanlığı’na devri ve Akıncılar-Çukurova Üniversitesi güzergahındaki 8.5 kilometrelik ikinci projenin yapımı da bu sözlere dahildi. Hatta 4 Haziran 2014’te de seçim öncesi aynı vaatte bulunmuştu. Maalesef dört yıl geçti, iki söz verildi; hâlâ icraat yok.”

ADANA YİNE GEREĞİNİ YAPACAKTIR

Başkan Baş, açıklamasını şu ifadelerle bitirdi:

“Yine bir seçim öncesinde AKP’li belediyelerin yatırımlarını devletin sırtına yükleyen Hükümet, Adana’ya verilen sözleri ise çoktan unutmuş görünüyor. Bu siyasi ayrımcılıktır. Bu, AKP’nin seçim kazanamadığı yerde halkı cezalandırmaktır. Şayet mevcut Hükümet belli bir halka değil de milletin tamamına hizmet etmek istiyorsa; ayrımcılık yapamaz, milletin parasını kafasına göre çarçur edemez, elindeki yetkiyi kötüye kullanamaz, 77 milyonun malını siyasi intikam aracı olarak kullanamaz. Ama maalesef AKP hükümetleri 13 yıldır hep bu yolu takip ederek gelmiştir. Ancak biliyoruz ki; hak etmediği halde daha önce AKP’ye oldukça cömert davranan Adana’nın yiğit insanları şantaja, baskıya boyun eğmez. Hemşehrilerimiz Adana’ya bu şaşı bakışları unutmayacak, yine gereğini yapacaktır. ”


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.