KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Yüzeysel Peeling Uygulamaları

Yüzeysel Peeling Uygulamaları

JETPEEL; JET CLEAN / JET CARE / JET AGE / JET ACNE

JETPEEL NEDİR?

Süpersonik jet akımlarla hızlı, ağrısız, doğal bir medikal cilt bakım yöntemidir. Cildi derinlemesine arındıran, lenf drenajını yapan ve yenileyen  bir teknolojidir. Cildi derinden güçlendiren bu tedavi hızlı iyileşme süresi ile uygulama yapılan alanda uzun süreli travma yaratmaz. Yan etkisi olmayan bu yöntemde ilk uygulama yapıldıktan itibaren ciltte, belirgin bir ton açılımı, daha şeffaf ışıltılı ve yumuşak  bir görüntü elde edilir.

JETPEEL’İN TEKNOLOJİSİ NASIL ÇALIŞIR?

Jetpeel cihazına bağlı olan özel şeffaf bir hortumun diğer ucuna serum fizyolojik poşeti ve Jetpeel’in özel tasarlanmış, uygulama şekline göre seçilmiş, titanyum uçlu başlıkları monte edilir. Cihazda bulunan hava kompresörü uygulama anında serum fizyolojik ile birlikte hava basıncı göndermektedir. (%20 oranında oksijen) Bu şekilde serum fizyolojik ve hava süpersonik akımlarla cilde gönderilir. Bunun yanında, Jetpeel teknolojisinin özel olarak üretilmiş vitaminleri, asitleri ve solüsyonları da aynı şekilde basınçla birlikte ihtiyaca göre cilt altına gönderilebilir.
JETPEEL UYGULAMASINDA NEDEN SERUM FİZYOLOJİK TERCİH EDİLMEKTEDİR?

Serum fizyolojik vücudun özsuyudur. İçerisindeki tuz oranı, vücudumuzdaki tuz oranı ile aynıdır. Uygulama esnasında basınçlı hava ile su deri altına verildiği için ve tuz oranları aynı olduğu için vücudun su ve tuz oranında bir değişme yaratmaz.

LENF DRENAJ NEDİR? NEDEN GEREKLİDİR?

Hücreler arası mesafedeki hücrelerin atmış olduğu zararlı maddeler (hücresel atıklar) hücreler arası mesafeden büyük dolaşıma (venöz kan dolaşımı) katılması işlemidir.  Lenf drenaj etkin bir şekilde uygulanırsa, hücreler arası birikim önlenir, hücrenin oksijen almasını, kan dolaşımının arteryel seviyede daha fazla faydalı olmasını sağlar.

JETPEEL HANGİ DURUMLARDA UYGULANABİLİR?

Jetpeel her yaş grubunda olan kadın erkek herkese uygulanabilir. Uygulama yapılan durumlardan bazıları şöyle sıralanabilir.

 • Kuru cilt sendromu
 • Aktif akne ve sivilce problemleri
 • Akne skarları
 • Melazmalar ve güneş lekeleri
 • Derin ve ince çizgilerde antiaging
 • Alışkanlıklardan kaynaklanan mimik çizgilenmeleri
 • Cilt yenileme ve gençleştirme
 • Seboreik dermatit
 • Sedef hastalığı
 • Ciltteki renk düzensizlikleri
 • Açık yara temizliği
 • Ameliyat izleri
 • Doğum çatlakları
 • Yüz, vücut ve saçlı deride iğnesiz mezoterapi
 • Medikal lenf drenajı gereken durumlar
 • Yüz ve boyun bölgesinde yapılan estetik operasyonlar sonrası
 • Saç ekimi sonrası medikal cilt temizliği
 • İltihaplı cilt hastalığı

JETPEEL UYGULAMASI VÜCUDUN HANGİ BÖLGELERİNE UYGULANABİLİR?

Jetpeel tedavileri daha çok yüze, boyuna ve dekolte alanlara uygulanmaktadır. Bununla birlikte, eller, ayaklar, göğüs, sırt, dirsekler gibi vücutta ihtiyaç gösteren her bölgeye uygulanabilir.

JETPEEL TEKNOLOJİSİNDE UYGULANAN KAÇ ÇEŞİT TEDAVİ VARDIR?

5 farklı tedavi çeşidi vardır.

JetClean

Amacı, cilt temizliği ve detoxunu sağlamaktır.

JetCare

Amacı, ciltteki hafif lekelenmeleri, akne skarlarını, ciltteki kuruluk problemlerini, seboreik dermatit, isilik, kabuklanma gibi problemleri ortadan kaldırmaktır.

JetAcne

Amacı, cilt altındaki akne ve sivilce sorunlarına sebep olan iltihabı tedavi etmeye yöneliktir. Aktif sivilceyi, akneyi ve yağ ifrazatını durdurmak için, açık ve diyabetik yaraları temizlemek için kullanılır.

JetAge

Amacı, derinlemesine cilt temizliği yaparken olgun ciltlerin kırışıklık, ince çizgilenmeler, yaşlılıktan kaynaklanan pigmentasyon gibi probemlerin tedavisi içindir.

Jetbody

Amacı, vücudun diğer bölgelerindeki (sırt, eller, ayaklar, göğüs vb.) cilt problemlerini yok etmeye yöneliktir.

JETPEEL UYGULAMASI SONRASINDA OLUŞABİLECEK KOMPLİKASYONLAR NELERDİR?

Uygulamanın hemen sonrasında cilt yüzeyi belirgin pembe bir renk alacaktır. Bu durum maksimum 15 dk-45 dk sürer. Eğer uygulama daha derin yapılmışsa bu durum maksimum 24 saat sürer.
JETPEEL UYGULAMASI BAŞKA TEKNOLOJİLERLE YA DA BAŞKA UYGULAMALARLA KOMBİNE EDİLEBİLİR Mİ?

Jetpeel teknolojisi tek başına bir çok cilt sorununa çözüm olabileceği gibi, sonucu daha da etkili kılmak adına IPL, LED, LAZER gibi teknolojilerle ya da mezoterapi, kimyasal peeling gibi uygulamalarla da kombine edilebilir.

JETPEEL UYGULAMASININ KULLANILMADIĞI DURUMLAR NELERDİR?

Jetpeel teknolojisinin uygulanamadığı durumlar şöyle sıralanabilir.

 • Roaccutane kullanımı
 • Vitiligo
 • Mantar
 • Herpes
 • Efektif cilt hastalıkları

JETPEEL UYGULAMASI KİMLER TARAFINDAN YAPILABİLİR?

Doktorlar, estetisyenler, güzellik uzmanları ve dermakozmetik uzmanları Jetpeel eğitimi aldıktan sonra bu teknolojiyi güvenle uygulayabilirler.

JETPEEL TEKNOLOJİSİNİ KLASİK UYGULAMALARDAN AYIRAN NEDİR?

Tüm hücresel gelişme ve düzelmenin ana kaynağında su ve oksijen ikilisi vazgeçilmezdir. Bu temel elementlerin Jetpeel ‘in süpersonik infizyon tekniği sayesinde cildin derin tabakalarına iletilmesi, ciltteki düzelmenin daha hızlı olmasını sağlamaktadır. Klasik uygulamalarda ise yapılan işlem cildin yüzeyinde kalacak ve kişiye geçici bir çözüm sağlayacaktır. Jetpeel teknolojisinin uygulama yapılacak kişiye sunduğu en eşsiz özellik suyun ve oksijenin veriliş şeklinin mükemmelliğidir.

SIK SORULAN SORULAR

Uygulama sonrasında kızarıklık ne kadar zaman sürer?

Cilt hassaslığına göre ortalama 1-2 saat sürer. Sonrasında ciltte herhangi bir olumsuzluk görülmez.

Uygulama  anında  ya da sonrasında acıma ya da ağrı hissedilir mi?

Jetpeel teknolojisi uygulama anında, uygulama yapılan bölgede 10 derecelik bir soğuma yaratır, dolayısıyla kişi uygulama anında soğuk hissi dışında hiçbir şey hissetmez. Uygulama sonrasında ise eğer çok hassas ise bir süreliğine dokunulunca bir miktar acır. Bunun dışında herhangi bir olumsuzluk görülmez.

Sürekli devam edilmeli mi?

Jetpeel teknolojisi medikal bir tedavi sistemidir. Bu yüzden kişi sürekli gelmek zorunda değildir. Uzman doktorun ya da estetisyenin belirlediği seans sayısı kadar gelmesi yeterlidir.  Bakım, mikro masaj düzenli peeling, lenf drenaj yaptırmak isteyen hastalar sürekli  jetpeel bakımı uygulatabilirler.

Jetpeel teknolojisini ne tarz kozmetik ürünlerle kombine edilebilir?

Uygulama anında jetpeel teknolojisinin konseptine ait vitaminler, kimyasal peelingler ve solüsyonlar kullanılmaktadır. Bunun dışında kullanılabilecek ürünler ( güneş koruyucusu, temizleyici, maske vb.) dermakozmetik ürünlerden seçilmektedir.

Uygulama anında seçtiğiniz ürün neye göre değişir?

Jetpeel tedavisinde seçilen ürün, cilt tipine, yaşa ve cilt ihtiyaçlarına göre seçilmektedir.

Jetpeel uygulaması ortalama ne kadar sürer?

Yapılacak Jetpeel tedavisine göre bu süre değişmektedir. Ortalama 30-45 dakika sürmektedir.

Jetpeel tedavisine hangi aralıklarla gelinmelidir? Neden?

Jetpeel tedavileri 21-28 günde bir uygulanmalıdır. Çünkü cilt kendini bu sürelerde yeniler. Bunun yanında JetClean bakımı peeling işlemi içermediğinden haftada bir uygulanabilir.

Uygulamanın herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Jetpeel uygulamasının herhangi bir olumsuz yan etkisi yoktur.

Ciltte yapılan uygulamanın gözle görülür etkisi ne zaman fark edilir?

Uygulamanın hemen sonrasında ciltteki parlaklık, temizlik ve ışıltı fark edilir. İlerleyen günlerde bu etki aynı şekilde devam eder. Tedavi sürecinde olan bir cilt hastalığındaki düzelme 1-2. seanslarda görülür.
Tedavinin geri dönüşü olur mu?

Jetpeel tedavisi seansları bittikten sonra tedavinin ilk haline geri dönüşü görülmez. Yalnız uygulama yapılan kişideki cilt hastalığı hormonel ya da genetik faktörlere dayanıyorsa hastalık nüksedebilir.

Uygulamadan sonra neler yapılmalıdır?

Uygulama sonrasında kişi güneş koruyucusunu 2-3 saatte bir yenilemelidir. Güneş ışığına direk maruz kalınmamalı ve solaryuma gidilmemelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın