Zabıtadan Gece Denetimi

Zabıtadan Gece Denetimi

Zabıtadan Gece Denetimi

Ceyhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce Ceyhan merkezde bulunan 15 ekmek fırınında, sabaha karşı saat yapılan rutin denetimlerde bütün fırınlar imalat merkezleri dâhil denetlendi.

Sabaha karşı saat 03:00 sıralarında başlayan kontrollerde fırınlarda çalışan işçilerin muayene kartları, iş elbiseleri, hamurun yapıldığı tekneler, soyunma odaları, hamurların bekletildiği odalar, kullanılan malzemeler, un çuvallarının saklandığı ambarlar, odaların temizliği ve sağlığa uygunluk durumu, dezenfekte, ekmek gramajları, işyeri açma ruhsatları tek tek kontrol edildi.

Konuyla ilgili bilgiler veren Ceyhan Belediyesi Dış Birimler Amiri Süleyman Şahin, ”Başlatmış olduğumuz fırın denetimlerimiz aralıksız devam edecektir. Halkın sağlığı ile ilgili her türlü tedbirleri almak zorundayız. Halk sağlığını tehdit eden ve standartlara uymayan fırınlara gerekli denetimlerimizi sıklaştıracağız. Bu tür tesislerde yapılan ekmekleri veya unlu mamulleri halkımız tüketmektedir. Halkımızın sağlığı bizim için önceliklidir. Ayrıca gramaj eksikliklerini de tespit ettik. Halkımızın ekmeğini küçülten hiçbir fırına tolerans gösterilmeyecektir.” Diye konuştu.

Sabahın ilk ışıklarına kadar süren denetimlerde gramaj eksikliği ve hijyen şartlarını yerine getirmedikleri tespit edilen 2 fırına idari para cezası uygulanırken 3 işyerine de uyarı mahiyetinde tutanak tutuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Deva Partisi Kozan İlçe Başkanı Güngör Avan KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga'yı Ziyaret Etti
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın