DOLAR 16,3927 0.14%
EURO 17,6057 0.7%
ALTIN 970,88-0,38
BITCOIN 478962-1,32%
Adana
28°

AÇIK

17:04

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“Zalimin zulmü varsa mazlumunda, Allah’ı vardır ”
141 okunma

“Zalimin zulmü varsa mazlumunda, Allah’ı vardır ”

ABONE OL
20 Eylül 2014 09:27
“Zalimin zulmü varsa mazlumunda, Allah’ı vardır ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1

“Zalimin zulmü varsa mazlumunda, Allah’ı vardır ”

Bu konu Hakkın da kapsamlı bir bakış açısı ile olayları sizlerle paylaşmak istiyorum. Önce fakir kimsesiz ve mazlum olan bir ailenin başından geçen olayları dile getireceğim. Anadolu’nun bir köyünde anlatacağım bu haksız ve yok yere yapılan zulüm meydana gelişi ile konuya başlayacağım. Anadolu’nun bir köyden fakir ve hiç kimsesi olmayan, maddi varlığı ve gücü bulunmayan bir aile yaşardı. Aynı köyde zengin maddi olarak varlıklı ve güçlü altı kardeşten oluşan haksız bir aile de vardı. Zalim altı kardeş bu kimsesiz aileye yapmadıkları zulüm ve haksızlık akılarına gelmemiş ve kalmamıştır, Zûlümlükten haddini aşmışlardır. En sonda bu kimsesiz ailenin namusunda ayaklar altına alarak çiğnemişlerdir, zalimlik haddini aşmış ve gök kubbeye o gün varmıştır. Bu haksızlık ve zulüm karşısında çaresiz kalan iman sahibi mazlum fakir aile reisi şöyle bir dua eder. Yalnız size sığınırım Allah’a hım der ve duanın devamı ile Yüce Rabim varlığına ve bir olduğuna inancım tamdır. Eğer var isen bu zulmün bitmesi lazım. Bu zalimlik devam ediyorsa eğer bil ki yoksun Allah’ım der. (Bu sözleri yazarken bütün Türk İslam aleminden şahsım adına özür diliyorum.) Mazlumun bu duası üzerine ibret alacağımız olaylar meydana gelir, herkes bu olayı ibretle anlatır. Altı ay zarfında zalim altı kardeş ayrı, ayrı birer belayla Cehennemi boylarlar. Cenabı Allah’ın adalet o gün yerini bulur.

Zalimlerin zulmü varsa mazlum milletlerin de Allah’ı vardır

Olayı bu seferde tarihsel açıdan ele alalım
Cenabı Allah Adem (as) yeryüzüne indirirken Cenabı Allah’a ibadet etsin ve Allah’ın adaletini dünyada sağlasın diye indirmiştir. Adem (AS) zamanında ilk haksızlığı Adem (as) büyük oğlu küçük oğlunu öldürmekle başladı. İşin içinde namus davası vardı. Daha sonra Davut (as) çocukları küçük kardeşleri olan Yusuf (as) haksızlık yaptılar. Bu haksızlıklar İbrahim (as) döneminde şöyle gelişir. Nemrut’un Falcıları bir gün Nemrut’a bir insan dünyaya gelecek ve saltanatına son verecek dediler. Nemrut buna deliliniz nedir der falcılara, falcılarda gökyüzün de yeni bir yıldız görüldü bunun işareti budur derler. Zalim Nemrut’un hikayesini hepiniz biliyorsunuz anlatmama gerek yoktur. Tarih boyunca bu böyle olmuş ve bugüne gelinmiştir.

Bu gün yeniden zalimin zulmü had safhaya ulaşmıştır.Büyük devletlerin askerleri işkal ettikleri devletlerde her türlü namussuzluğu yapmaktadırlar. ABD’nin radyo ve televizyonlarında bir haber yayınlandı beş altı yıl önce. Gökyüzünde yeni yıldızılar keşfedildi ve ışığı dünyaya yeni gelmekte olduğunu bütün dünyaya ilan ettiler. ABD’nin dünyada zulmü doruk noktasına ulaşmıştır. Nemrut’un hikayesi yeniden bu arsıda tekerrür ediyor.

Hayal görüyorsun Muzaffer diyebilirsiniz. Ben bunu normal karşılarım ve şunu hatırlatayım sizlere. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale de Zafer bizimdir diyordu bütün dünyaya karşı. O gün yaşayan aciz insanlar bu bir hayaldir dediler. Daha sonra Çanakkale geçilmez oluğunu anladılar. Hadimi bilirim, Atamın ayağının altındaki toz bile olamam ben.

Olaylara birde şöyle bakalım zalimlik bugün dünyada haddini aşmıştır ve yeniden gök kubbeye dayanmıştır. Türk milletimize karşı gizli bir savaş yürütülüyor bu gün. Bütün dünyadaki zalimlerin yardımı ile bize karşı bir savaş yapılıyor. Kuduz olmuş köpeklerle bizlere kurşun sıkılıyor. Kundaktaki bebeklere ve hamile gelinlerimize kuşun sıkılıyor.dünyanın neresine bakarsanız bakın bu zûlmü görürsünüz. Karabağ’dan doğu Türkistan’ına oradan Afganistan, Irak ve Filistin olmak üzere bir çok İslam devletinden görebilmekteyiz bu zûlmü. Nemrut’a İbrahim (As) dünyaya gelmesin diye her türlü zûlmü yapmıştı. Ermenilerde bunu yaptılar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk aramızda idi o zaman. Cenabı Allah nurunu tamamlayacaktır. Cenabı Allah her zaman bizimle beraber olmuştur.
Şehit annelerin gözyaşlarıyla bu gün gök kubbede melekler aptes almış secdeye varmışlardır. Cenabı Allah’a Şehit annelerinin gözyaşları dinsin diye dua ile (amin) demişlerdir. Bu gün bizler kurtuluş savaşından daha çok şehit verdik bu son 30 yılda. Mehmetçiklerimizin başına çuval dahi geçirdiler. Bu zulüm değil de nedir, soruyorum sizlere. Haksızlık ve zûlüm bu gün dünyada ayaktan alkışlanıyor, ben Müslüman diyen liderler tarafından zalimlerin ordularını zûlmüne din adına dualar yapılmaktadır. Zalimlerin zulmü bu gün yeniden gök kubbeye dayanmıştır. Cenabı Allah’ın adaleti tecelli olacaktır.

Yeni bir asrın başındayız Cenabı Allah hiç bir zaman Türk milletini yalnız bırakmamıştır. Dünyaya yeniden bir adam gibi bir adam gelecek. Bu değerli insan Türk milletine Cenabı Allah’ın izni ile nasip olacaktır. Bunun bütün işaretleri meydana gelmiştir. Atamızın izinden yeniden bütün dünyaya dersini verecektir. Türk milletine kurşun sıkmak nedir herkes yeniden anlayacaktır. Kalp gözü açık olan bütün insanlar bunu açık gözle görmekteler. Bu insan dünyaya geliş emrini ya alıyor veya yoldadır yada aramızdadır. Bu değerli insanın geliş zamanını Cenabı Allah bilir.
Türk milletim

Yeni bir yıldız doğuyor Hakkı ve adaleti müjdeliyor. Hilal o yıldızı yurdumun üstünde kucaklayacak. Şehitlerimizin kanının rengini ay yıldızlı al bayrağımız yeniden sonsuza kadar alacak. Gelecek olan yıldız şahsiyetli bir adamı müjdeliyor. Hilal Türk milletinin dualarını ve Rabbine açılan elleri temsil ediyor. Şehitlerimizin kanı vatanımızı temsil ediyor. Üstümüzdeki karanlık bulutlar bir gün muhakkak dağılacaktır. Kuduz köpeklerin ve dünyadaki zalimlerin haddini Türk milleti olarak kendilerine yeniden bir ders olarak vereceğiz. Türk milletimize müjdelenen günlerin ışığı ufukta kara bulutların arasında parlıyor. Gelecek günler Türk milletimizindir. Cenabı Allah bizimle beraberdir, gelecek bizimdir, bizim olacak aziz Türk milletim.

Muzaffer Önler
(Elazığ.01.03.2011)


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.